Bitcoin krótkoterminowa analiza cen: 10 wrześniaBiraajmaan

Zastrzeżenie: Ustalenia zawarte w poniższym artykule nie powinny być traktowane jako doradztwo inwestycyjne, ponieważ jest to wyłączna opinia pisarza.

Zegar na niskim poziomie 9.980 dolarów rano 9 września, Bitcoin szybko odzyskał prawie 600 dolarów w ciągu zaledwie 24 godzin. Jednakże, pomimo nagłego byka, jego natychmiastowy poziom oporu w wysokości 10.440 dolarów był nadal zbyt duży, aby Bitcoin naruszył. Po tym jak nie udało się przekroczyć 10 440 dolarów, zaobserwowano, że krypto-asset amortyzuje się w ciągu ostatnich kilku godzin, podtrzymując kolejny okres korekty. Bitcoin został wyceniony na 10.256 dolarów, w czasie prasy, z kapitalizacją rynkową w wysokości 189 miliardów dolarów.

Wykres 1-godzinny Bitcoin

1-godzinny wykres dla Bitcoin wyraźnie podkreślił wznoszący się wzór klinowy, który doprowadził Bitcoin do testowania oporu na 10 440 dolarów ponownie w ciągu ostatnich 12 godzin. Jednakże, po przejściu niedźwiedziego wyrwania się z formacji, cena Bitcoina, w czasie pisania, zsunęła się ponownie w dół, w drodze do testowania natychmiastowego wsparcia na 10.160 dolarów.

Aby zachować niektóre z byczego rozmachu, Bitcoin mógł ewentualnie ponownie przetestować 10 160 dolarów, ponieważ 50-Moving Average również działał jako podstawowe wsparcie w tym zakresie. Pomimo tego, należy zauważyć, że rynek był w przeważającej mierze niedźwiedzi terytorium, w czasie prasy, więc jeden scenariusz może zobaczyć Bitcoin spadek do 9.980 dolarów.

Ponadto, Awesome Oscillator wskazał również na spadek tymczasowego byczego rozmachu, sugerując, że niedźwiedzie wracają na rynek.

Wykres 30-minutowy Bitcoin

W sytuacji, gdy wskaźniki rynkowe i ruchy cenowe wskazują na załamanie cen, kilka krótkich pozycji wydawało się rozsądnych, a obie różniły się pod względem stosunku ryzyka do zwrotu z inwestycji (Risk/Reward Ratio). Pozycja dla obu aktywów może być ulokowana na poziomie 10 340 USD, co stanowi niewielką korektę. Punkt wyjścia lub stop loss powinny być ulokowane przy bezpośrednim oporze 10 440 dolarów, a jeśli trend miałby pójść na południe, take-profits mogą być ulokowane przy wsparciu 10 050 dolarów i 9 980 dolarów.

Take-profit na poziomie 10.050 USD sugeruje wskaźnik ryzyka/odczytu na poziomie 2,9x, podczas gdy zyski przy 9.980 USD będą miały wskaźnik R/R na poziomie 3,6x.

Przy wskaźniku względnej siły lub wskaźniku RSI skłaniającym się ku krzywej wzrostowej, należy również uwzględnić pewne ożywienie gospodarcze.